Umów się na spotkanie:

795 403 461

Terapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna – to spotkania z terapeutą w celu poprawy jakości życia. Odbywa się najczęściej raz w tygodniu, o stałej porze i trwa 50 minut.

Podczas psychoterapii człowiek doświadczający trudności może odzyskać równowagę i zdrowie poprzez lepsze rozumienie siebie (swoich uczuć, myśli, zachowań), rozpoznawanie własnych potrzeb i tego, jak tworzy relacje.

Psychoterapia pomaga wypracować zdrowe i satysfakcjonujące sposoby budowania relacji z samym sobą i innymi ludźmi.

Terapeuta przez swobodną rozmowę, zainteresowanie światem wewnętrznym klienta i uważność na relację terapeutyczną, rozwijającą się w gabinecie, pomaga klientowi zrozumieć przyczyny cierpienia, odnaleźć sposoby radzenia sobie w trudnych chwilach i wprowadzić potrzebną zmianę.

Psychoterapia prowadzi do świadomego podejmowania przez klienta jego własnych decyzji, co wpływa na lepszą jakość życia i relacji.

Przed podjęciem stałej psychoterapii zapraszamy na 2 – 3 konsultacje, które pomagają sprawdzić, czy klient czuje się dobrze w kontakcie z terapeutą, jaki jest zakres potrzebnej pomocy, jakie są cele do terapii. Spotkania są niezobowiązujące i służą podjęciu decyzji o dalszej pracy.

Zapraszamy na konsultacje jeśli doświadczasz:

 • ciągłego zmęczenia i obniżenia nastroju
 • bezsenności
 • osamotnienia lub problemów w relacjach z innymi
 • nadmiernego lęku, ataków paniki
 • rozdrażnienia, wybuchów silnych emocji (złości, strachu, poczucia winy, smutku, wstydu)
 • niskiego poczucia własnej wartości, oceniania się, porównywania
 • kryzysu w związku z chorobą przewlekła, śmiercią czy doświadczeniem traumy
 • konfliktów w rodzinie, które eskalują
 • problemów z koncentracją, motywacją czy trudności przy podejmowaniu decyzji
 • problemu uzależnienia lub współuzależnienia
 • syndromu DDA/DDD
 • zaburzeń psychosomatycznych
 • zaburzeń osobowości
 • zaburzeń adaptacyjnych

Psychoterapia indywidualna młodzieży, aby była skuteczna, wymaga dobrej współpracy z rodzicami, ponieważ to rodzina jest podstawowym środowiskiem, w którym dziecko funkcjonuje przez większość czasu. Terapeuta nastolatka może zapraszać rodziców na spotkania, prosić o odbycie konsultacji u psychiatry, o udostępnienie wcześniejszej dokumentacji dotyczącej diagnozy i leczenia, czy chcieć skontaktować się z osobami ze środowiska szkolnego dziecka. Może się zdarzyć, że terapeuta poprosi rodziców o odbycie konsultacji rodzinnej, podjęcie terapii własnej lub rodzinnej, uczestnictwo w warsztatach psychoedukacyjnych. Bez zrozumienia tych zaleceń i współpracy między rodzicami a terapeutą terapia dziecka może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Nasz cennik.

W naszym ośrodku terapię indywidualną prowadzą:

psychoterapeuta warszawa białołęka
polecany psychoterapeuta warszawa białołęka, terapia dla młodzieży, psycholog warszawa, grupa dla kobiet warszawa, terapia grupowa kobiety, psychoterapia gestalt

Maria Turek

Psychoterapeutka Gestalt, arteterapeutka. Prowadzi terapię indywidualna i grupową dorosłych i młodzieży. Założycielka Sztuki Spotkania.

czytaj więcej

Agnieszka Koniecka

Psychoterapeutka Gestalt w trakcie szkolenia. Prowadzi terapię indywidualna i grupową dorosłych.

czytaj więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić się na spotkanie?
Zapraszamy do kontaktu:

Opinie:

Szczerze, gorąco polecam współpracę z Panią Marią. Jest to osoba, która dokładnie słucha tego co się mówi, łączy bardzo różne wątki w jedną całość. Idealnie nazywa pewne rzeczy i jednocześnie powtarza, że nie zawsze to co ona mówi może być odpowiednie dla danej osoby, że zawsze trzeba się zastanowić czy to „rezonuje”. Zdobyła moje zaufanie, zadawała odpowiednie pytania i też tłumaczyła pewne schematy działania. Bardzo mi pomogła, a na koniec naszego spotkania zatańczyła ze mną:). Dziękuję i gorąco polecam.

Agnieszka

Przestrzeń, w której odbywają się spotkania w ramach terapii indywidualnej: