Otwieramy nabór do rocznej grupy terapeutycznej dla dorosłych z rodzin dysfunkcjonalnych (DDA/DDD)
Ilość miejsc w grupie jest ograniczona (max 12 osób) i decydująca będzie kolejność zgłoszeń.
Szczegółowy opis grupy:
Ta grupa jest dla Ciebie, jeżeli doświadczasz:
– lęku przed bliskością oraz trudności w budowaniu satysfakcjonujących relacji i związków,
– poczucia, że nie radzisz sobie z emocjami (złością, żalem, smutkiem, wstydem),
– silnego napięcia w sytuacjach, nad którymi nie masz kontroli,
– ogromu wymagań wobec siebie (perfekcjonizmu),
– niskiej samooceny, niedoceniania i krytykowanie siebie i innych,
– życia z poczuciem krzywdy lub/i poczuciem winy,
– braku poczucia bezpieczeństwa,
– odczucia bycia innym, gorszym, nierozumianym, niewartym uwagi,
– współuzależnienia, wchodzenia w rolę opiekuna, ratownika.
Jak pomaga terapia grupowa dla osób DDA/DDD?
W grupie terapeutycznej możesz zobaczyć i zrozumieć źródła oraz przyczyny obciążających Cię mechanizmów i schematów. Odkrycie tego i zrozumienie siebie może prowadzić do zmiany. Wspierająca obecność innych osób, kontakt i bezpieczne więzi, które można budować w grupie pod opieką dwóch terapeutek pozwalają na dotarcie do własnej historii, zrozumienie i uznanie swoich problemów, a potem wypracowanie nowych reakcji i sposobów zachowania. Terapia grupowa daje możliwość doświadczenia, że nie jest się samemu, że inni przeżywają podobne trudności. Spotkania w grupie to okazja do wymiany, rozmowy o tym, co trudne, to szansa na wsparcie od innych. Każdy uczestnik w grupie ma swoje miejsce i jest ważny. To czas, w którym możesz być sobą, poczuć się bezpiecznie i pozwolić na to, żeby spotkania z innymi ludźmi dawały Ci radość i poczucie przynależności, a jednocześnie poszanowanie Twoich granic i potrzeb.
Prowadzenie:
Monika Godlewska
Psycholog, psychoterapeutka, trenerka warsztatów rozwojowych. Od lat związana ze Stowarzyszeniem Od-Do, gdzie specjalizuje się w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i grupowej osób z syndromem DDA/DDD. Ukończyła program szkoleniowy przygotowujący do systemowej pracy terapeutycznej z osobami pochodzącymi z rodzin dysfunkcyjnych. Doświadczenie w prowadzeniu długoterminowej psychoterapii osób dorosłych zdobywała podczas 2-letniego stażu zawodowego. Staż kliniczny odbyła na IV Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie.
Obecnie umiejętności psychoterapeutyczne doskonali szkoląc się w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt.
Psychoterapeutka po całościowym 4-letnim szkoleniu w zakresie psychoterapii humanistyczno-doświadczeniowej Gestalt w IIPG w Krakowie (ośrodku szkoleniowym akredytowanym przez EAGT, PTPG i PTP) arteterapeutka, trenerka warsztatów oraz grup wsparcia. Uczestniczy również w szkoleniu na asystenta psychodramy w Polskim Instytucie Psychodramy.
Pracuje indywidualnie z dorosłymi i młodzieżą (15+) oraz z grupami prowadząc warsztaty, grupy terapeutyczne dla młodzieży i dorosłych czy grupy wsparcia.
Prowadzi psychoterapię w nurcie Gestalt. W swojej pracy używa różnych form, czerpiąc z arteterapii i psychodramy angażuje w procesie terapii ciało, emocje, intelekt, kreatywność i wrażliwość.
Terminy:
Spotkania odbywać się będą w poniedziałki 17:30-19:30 od lutego 2025
Grupa ruszy po zebraniu się odpowiedniej ilości uczestników (minimum 8 osób) i będzie pracować do końca grudnia 2025 z przerwą na wakacje (lipiec – sierpień)
Inwestycja:
600 zł/miesiąc (75 zł/h) płatne z góry do 10-tego każdego miesiąca.
Jeżeli finanse są jedyną przeszkodą w udziale, skontaktuj się z nami, porozmawiamy co da się zrobić.
Miejsce spotkań:
Sztuka Spotkania psychoterapia i rozwój
ul. Ch. Botewa 10/5
Warszawa-Białołęka (Tarchomin)
W celu zarezerwowania miejsca lub uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu:
Zapisz się przez formularz: