Umów się na spotkanie:

795 403 461

Ekspresja – turnus warsztatów twórczych (opis)

Zajęcia teatralne

Magdalena Depczyk

Jako aktorka zadebiutowała na deskach Teatru Dramatycznego w pierwszej obsadzie musicalu „Metro”. Zagrała również w amerykańskiej adaptacji tego spektaklu w Minskoff Theatre na Broadwayu. Na stałe współpracuje z teatrem Studio Buffo. Od lat związana ze sceną i branżą rozrywkową – jako tancerka, wokalistka, aktorka, choreograf, reżyser i twórca scenariuszy wydarzeń artystycznych i rozrywkowych. Arteterapeutka – od kliku lat prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży współdziałając z placówkami kulturalno- oświatowymi i ośrodkami psychoterapii.

Opis zajęć:

Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, które prowadzę to przede wszystkim zaproszenie do dobrej zabawy.

Bawiąc się uczestnicy będą budować zespół, uruchamiać wyobraźnię, pracować nad koncentracją i uważnością, rozpoznawać i wyrażać emocje, zyskiwać świadomość ciała jako narzędzia pracy aktora, tworzyć etiudy aktorskie, improwizować na zadany temat, pracować z tekstem, pracować nad stworzeniem postaci.

W ramach zajęć poznają także ćwiczenia rozgrzewające aparat mowy i dowiedzą się jak wygląda dzień pracy aktora w teatrze.

Zajęcia plastyczne

Anita Angowska

plastyczka (ASP Gdańsk) arteterapeutka (Roczny Kurs Dramy przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Kurs Arteterpii „Kultura przeciw wykluczeniu” przy Centrum Kultury Łowicka), trenerka rozwiązywania konfliktów i budowania społeczności, (Dwuletni Kurs Trenerski Rozwiązywania Konfliktów i Budowania Społeczności przy Akademii Psychologii Głębokiego Dialogu i Dwuletnie Studium Psychologii Procesu), terapeutka zajęciowa. W swojej pracy czerpie z narzędzi psychologii procesu, dramy, sztuki, metafory.

Opis zajęć:

Zajęcia rozpoczniemy od zapoznania się dzięki medium jakim jest fotografia, będziecie integrować się przy wspólnym rysowaniu i rozmowie przy metaforycznym stole. Poznacie w jaki sposób zaakceptować i zbliżyć się do waszych niechcianych uczuć, w tym pomoże wam stworzenie lalki nastrojów i zaanimowanie jej. Mapa marzeń zwizualizuje za pomocą kolażu wasze pragnienia, cele i plany. Zakończymy wspólnym ulicznym happeningiem, gdzie narracja, znaki, hasła ukażą waszą wrażliwość i ekspresję.

Zajęcia mindfulness

Marta Irzycka

Założycielka Ciała Świadomości, psycholog, masażystka, trenerka mindfulness. Szczególnie ceni sobie pracę z ciałem i oddechem, prowadzi zajęcia z mindfulness dla dzieci. Prywatnie mama 10 letniej Natalki. Absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie- Kierunek Psychologia. Studia podyplomowe, Politechnika Opolska – Kierunek Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. Więcej na stronie www.cialoswiadomosci.pl

Opis zajęć:

Zapraszam na zajęcia mindfulness, dzięki którym Wasze dzieci nauczą się jak być uważnym i skoncentrowanym oraz lepiej radzić sobie z emocjami. Co daje dzieciom mindfulness? Cierpliwość, zdolność koncentracji i uważność na siebie oraz innych są bardzo ważne w rozwoju każdego dziecka. Wcześnie wykształcone i trenowane procentują w dorosłym życiu. Dzieci nauczą się prostych technik pracy z ciałem, oddechem i umysłem ułatwiających radzenie sobie ze stresem, wyzwaniami szkolnymi i życiowymi.

W planie zajęć: kąpiele leśne, koncert ciszy, taniec 5 rytmów, ćwiczenia oddechowe i uważności.

Dzięki treningowi uważności Wasze dzieci nauczą się:

  • uspokajania umysłu i ciała – spokojny i odprężony umysł pozwoli łatwiej przyswajać wiedzę, a odprężone ciało łatwiej zregeneruje się po treningu
  • nazywania i rozumienia emocji – to, co nazwane staje się bardziej zrozumiałe, dzięki temu dzieci uczą się akceptacji i dystansu do swoich emocji, potrafią lepiej sobie z nimi radzić
  • akceptacji samych siebie – dzieci przekonają się, że mogą być dziećmi
  • zwiększenia motywacji – regulowanie własnych emocji sprawi, że zamiast poddawać się presji będą mogły skutecznie same motywować się do działania.

Zapraszamy do kontaktu, aby zarezerwować miejsce lub uzyskać dodatkowe informacje: